sobota, 21 grudnia 2013

Zmarznięty bałwanek

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Niepokoi mnie tylko brak śniegu, którego na święta nie będzie. Brakuje tej jednej rzeczy a człowiek automatycznie nie czuje świąt. Miejmy nadzieję, że chociaż na ferie zimowe spadnie :)


Dzisiaj ostatni już bałwanek. Poprzednie trudno było nazwać bałwankami, bo były
to same główki w czapeczkach. Ten dzisiejszy to już prawdziwy bałwanek z czapeczką, szalikiem, rękawiczkami i miotłą obowiązkowo. O rumieńcach również nie zapomniałam, bałwanek jest tak ciepło ubrany, że na pewno jest mu cieplutko co widać po różowiutkich rumieńcach.


Nie wiem, czy przed świętami dodam jakąś nową notkę, dlatego już teraz:
ŻYCZĘ WAM WESOŁYCH, POGODNYCH ŚWIĄT SPĘDZONYCH W GRONIE RODZINY!!wtorek, 17 grudnia 2013

Świątecznie i bardzo błyszcząco

Dzień dobry!
Ostatnio na przemian macie okazję oglądać u mnie anielice i kolorowe bałwanki. Tak na prawdę pozostał mi do pokazania jeden bałwan, dlatego dzisiaj anioł. Anielica bardzo mi się podoba. Praca została w całości posypana białym brokatem, przez co nabrała świątecznego uroku. Gwiazda trzymana w rączkach anielicy także symbolizuje Święta Bożego Narodzenia.


I znów muszę przeprosić za słabą jakość zdjęć. Niestety tak się składa, że zdjęcia zazwyczaj robię przed pakowaniem, kiedy już jest późno a sztuczne światło jest jakie jest.


POZDRAWIAM!
Myślę, że przed Świętami pojawi się jeszcze kilka notek... więc zaglądajcie tu :)


sobota, 14 grudnia 2013

Mikołajkowe bałwanki

Tak jak wspominałam już w poprzedniej notce, dzisiaj pokażę wam drugą wersję choinkowych bałwanków. Te z poprzedniej notki (KLIK) przypadły wam do gustu, ciekawa jestem co powiecie o tych dzisiejszych. Tak na prawdę różnią się one tylko i wyłącznie czapeczką, która sprawia, że bałwanki są zupełnie inne. Te posiadają mikołajkowe czapeczki w szpic posypane białym brokatem, który pięknie się mieni.


Dziękuję za tak pozytywne komentarze o kawowej anielicy. Cieszę się, iż pomysł z kawą przypadł wam do gustu. Pozdrawiam!
środa, 11 grudnia 2013

Świąteczno-kawowa anielica

Dzień dobry!
Zazwyczaj moje aniołki mają jasne sukienki i naturalnie barwione włoski. Tym razem postanowiłam zrobić na odwrót, dlatego sukienka anielicy jest w kolorze. Kawowa anielica miała mieć taki troszeczkę świąteczny nastrój, dlatego sukieneczkę ozdobiłam gwiazdką, którą potem posypałam brokatem. Dodatkowo na zwoju papieru napisałam po angielsku słowa "Wesołych Świąt".

Przepraszam za słabą jakość zdjęć, niestety prace tą fotografowałam późnym wieczorem. Niestety przy sztucznym świetle lampy zdjęcia zawsze wychodzą kiepsko.

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za cudowne komentarze pod ostatnią notką :)


niedziela, 8 grudnia 2013

Bałwanki w czapeczkach

Czy was także ogarnia leń przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia? Bo mnie tak, nie chce mi się już chodzić do szkoły, ani uczyć się. Jeszcze 2 tygodnie i będzie można cieszyć się Świętami w towarzystwie najbliższych, już nie mogę się doczekać.

Dzisiaj pokażę wam kilka bałwanków w czapeczkach. Zrobiłam je wzorując się
bałwankami Kariny. Mam nadzieję, że nie będzie mi miała tego za złe. Zrobiłam
je troszkę inaczej, aczkolwiek i tak przypominają te Kariny. Nie lubię kopiować wszystkiego, zawsze staram się coś zmienić :)
W następnej notce kolejne bałwankowe ozdoby na choinkę.
Pozdrawiam!niedziela, 1 grudnia 2013

Anioł ceramiczny

W dzisiejszej notce pragnę pokazać wam stojącego anioła z gliny. W notce wstępnej wspominałam, iż kiedyś zajmowałam się ceramiką (KLIK). Na zajęcia uczęszczałam przez ponad 2 lata, później zrezygnowałam. Warto tutaj wspomnieć, że ceramiką zajmowałam się, będąc w IV-VI klasie podstawówki. Zajęcia te były świetną odskocznią od codzienności, w każdy piątek po południu wraz z bratem miałam okazję pobawić się gliną :) Ta zabawa spowodowała, że miałam okazję wziąć udział w dwóch konkursach. W jednym stanęłam na podium, natomiast w drugim zostałam wyróżniona.

No to teraz aniołek. Jest on taki troszkę jesienny, gdyż na sukni zostały odbite liście. Ten anioł był pierwszym jakiego wykonałam, kolejne nie wychodziły mi już tak ładnie.

Mam nadzieję, że choć troszkę zaciekawiłam was tematem ceramiki. Jeśli macie jakieś pytania na ten temat, śmiało pytajcie. Pozdrawiam!